LIGA E KOMBEVE/ Ronaldo dhe Haland japin spektakël, Spanja shpëton në minutën e 90. Të gjitha rezultatet dhe renditjet

Kthimi si titullar i Kristiano Ronaldos ka ndihmuar sot Portugalinë që të sigurojë një fitore bindëse me shifrat 4-0 ndaj Zvicrës dhe të ngjitet në kreun e Grupit në Ligën e Kombeve. Ylli i Portugalisë shënoi 2 gola në duelin e sotëm ndërsa Uilliam Karvajo dhe Zhoao Kanselo plotësuan rezultatin e kësaj sfide që vendos në pozita shume të vështira helvetët.

nations league

Në grupin e Portugalisë, Spanja nuk ka shkuar më shumë se një barazim të vuajtur 2-2 ndaj Republikës Çeke, teksa ka tundur rrjetën në limitin e secilës pjesë loje për të marrë të paktën një pikë.

Protagonist në Ligën B ndërkohë është bërë Erling Haland, i cili ka shënuar 2 gola në suksesin 2-1 të Norvegjisë së tij në derbin skandinav në fushën e Suedisë.

LIGA A
GRUPI 2
Republika Çeke-Spanjë 2-2
4’  (VIDEO) Pesek, 67′ (VIDEO) Kuçta / 45’+3’  (VIDEO) Gavi, 90′ (VIDEO) Martinez

Portugali-Zvicër 4-0
15’ Uilliam Karvajo (VIDEO), 35’ (VIDEO), 40’ (VIDEO) Kristiano Ronaldo, 68′ Kanselo

sdfsdfsdfsdfsdfsdfff

LIGA B
Grupi 4
Serbi-Slloveni 4-1
24’ Mitroviç, 56′ Milinkoviç-Saviç, 85′ Joviç, 90’+2′ Radonjiç / 30’ Stojanoviç

Suedi-Norvegji 1-2
90’+2′ Elanga / 20’ (p), 69′ Haland

asdasdasddddd

LIGA C
Grupi 2
Kosovë-Greqi 0-1
36’ Bakasetas

Qipro-Irlandë e Veriut 0-0

asdasdasdasdasdsd

Grupi 4
Bullgari-Gjeorgji 2-5
50′ Iliev, 83′ Stefanov / 4’ Davitashvili, 31’ (ag) Hristov, 52′ Zivzivadze, 58′ (p) Kvaratskhelia, 70′ Vako

Gjibraltar-Maqedoni e Veriut 0-2
21′ Bardhi, 84′ Nikolov