VIDEO/ Goli i Hotit nuk mjafton, Partizani barazon në miqësoren e fundit ndaj kampionëve të Sllovenisë

Partizani mbylli miqësoren e fundit në Slloveni ku po zhvillonte dhe fazën përgatitore përballë kampionëve vendas, Mariborit, e cila përfundoi në shifrat 1-1.

bandicam 2022-06-29 20-29-47-371

Pjesa e parë foli për “Demat” të cilët kaluan në avantazh me të sapoardhurin, Engjjël Hoti, i cili realizoi në minutën e 34’.

Në pjesën e dytë, ishte Brniç i cili barazoi shifrat për Mariborin në minutën e 50’, me rezultatin që nuk ndryshoi më deri në fund.

Tani skuadra e kuqe do të fillojë nga përgatitjet për sfidën përballë Saburtalos që do të luhet në datën 7 korrik në Gjeorgji, e vlefshme për fazën kualifikuese të Ligës së Konferencës, me ndeshjen e kthimit në “Air Albania” një javë më pas.