VIDEO/ Dortmundi shpërfytyrohet në shtesë, Leverkusen “prek” fundin. Njihuni me rezultatet e sfidave të Bundesligës

Verder Bremen ka mposhtur Dortmundin me një përmbysje spektakolare në shtesë duke mbyllur sfidën me rezultatin 2-3.

SvMUJLGPQ6LBWkN

Dortmund kryesonte me rezultatin 2-0 deri në minutën e 89’ të sfidës ku miqtë startuan një përmbysje spektakolare e cila u kompletua me golin e Burke në minutën e 90+5 që vulosi fitoren për skuadrën e tij.

Bajern Leverkuesi nga ana tjetër duket se njeh vetëm humbje teksa gjendet në vendin e fundit të klasifikimit, me “aspirinat” që u mposhtën nga Hofenheimi me rezultatin 0-3.