VIDEO/ Leister përmbyset nga ish-skuadra e Brojës, Brentfordi i Strakoshës mposhtet në fund. Njihuni me rezultatet e sfidave të Premier Ligës

Ish-skuadra e Armando Brojës , Sauthemptoni ka marrë një fitore të rëndësishme në transfertë me rezultatin 1-2 në ndeshjen kundër Leister.

E0i5sdmGFWWcXTa

Miqtë ditën të reagonin pasi pësuan golin e parë nga Madison duke gjetur rrjetën dy herë, fillimisht nga një autogol i Xhastin dhe më pas me anë të Adams që vulosi fitoren.

Brentfordi i Thomas Strakoshës u mposht vetëm në minutat e fundit të sfidës, me Fulhamin që e gjeti golin vetëm në minutën e 90-të në një sfidë ku portieri i Kombëtares nuk u aktivizua si titullar.