VIDEO/ “Bombë” nga distanca, blerja e re e Napolit mahnit me golin e realizuar

Napoli ka arritur të fitojë një ndeshje miqësore pasditen e djeshme me rezultatin 3-0 në stadiumin “Diego Armando Maradona” ndaj Juve Stabias, skuadër që militon në Serinë C italiane.

NDO

Golat për ekipin e Luçiano Spaletit u shënuan të gjitha në pjesën e dytë të takimit, nga Ndombele në minutën e 57′, nga Ambrozino në minutën e 82′ dhe nga Zerbin në minutën e 90+3′.

Ajo që ra më shumë në sy në këtë sfidë ishte goli i blerjes së merkatos së verës të Napolit, Tangui Ndombele, i cili shënoi një supergol.

Ish-mesfushori francez i Totenhemit, rikuperoi një top dhe në afërsi të zonës së rreptësisë ka goditur topin me një “silurë” duke shtangur portierin kundërshtar.

Një gol që bëri menjëherë xhiron e rrjetit.