VIDEO/ Totenhemi i Kontes nuk tregon mëshirë, shënon 6 gola dhe zhyt në krizë totale Leistërin

Totenhemi ka arritur një fitore fantastike në shtëpi përballë Leistërit, me rezultatin e thellë 6-2.

herri kejn

Skuadra e drejtuar nga Antonio Konte, e nisi këtë sfidë me vështirësi, me pjesën e parë që u mbyll në barazimin 2-2.

Por në pjesën e dytë, Spërsat shënuan plot katër herë të tjera, me koreanin Son që shënoi një tregolësh.

son

Kështu Totenhemi ngjitet në vendin e dytë, me pikë të barabarta me Mançester Sitin që ndodhet në krye, ndërsa “Dhelprat” e Leistërit zhyten në krizë totale, ku ndodhen në vendin e fundit me vetëm një pikë.