Performancë shumë e mirë e Arbër Hoxhës ndaj Osijek, futbollisti i kombëtares tonë pjesë e formacionit të javës në Kroaci (FOTO)

Arbër Hoxha arriti të shënonte golin e rradhës në kampionatin kroat me fanellën e Dinamo Zagreb. Ditën e djeshme ai e nisi titullar përballë Osijek dhe ia doli tundte rrjetën duke shënuar golin e dytë personal në po kaq ndeshje.

Anësori 25-vjeçar shënoi golin e barazimit 1-1 në minutën e 21’ falë një asisti të Misic. Stopim me të majtën dhe goditje direkte për të kaluar në limit portierin kundërshtar e për të dërguar topin në rrjetë me majën e këmbës. Dinamo ia doli të përmbyste rezultatin duke marrë 3 pikë të rradhës që e mbajnë në krye të renditjes.

Performanca fantastike i ka mundësuar sulmuesit shqiptar një vend në formacionin më të mirë të kësaj jave në Kroaci.