VIDEO/ Festë në stadiumin “Fadil Vokrri”, Gjilani i Ramadanit triumfon në aktin e parë të Ligës së Konferencës

Paraqitje dinjitoze e Gjilanit të Zekerija Ramadanit, në aktin e parë të Ligës së Konferencës, teksa mposhtën në stadiumin “Fadil Vokrri”, me rezultatin 1-0 letonezët e Liepaja.

Gjilani

Golin e fitores për gjilanasit e realizoi kapitenI Dabiqaj, që pas një asisti mjaft të bukur të Elton Kalesë nga e djathta, goditi saktë me kokë, duke i dhuruar një triumf të artë skuadrës nga Kosova.

Vlen të theksohet se ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas 1 jave në Letoni, pjesë e skuadrës së Liepajas në ndeshjen e sotme, ishte dhe mesfushori Ardit Deliu, i cili e ndoqi këtë duel nga stoli, duke mos u aktivuar asnjë minutë.

FT: Gjilani 1-0 Liepaja